NowościAktualnościNowa Skoda Fabia IV (2021) – pierwsze informacje, data premiery

Nowa Skoda Fabia IV (2021) – pierwsze informacje, data premiery

Czeski producent ujawnił dziś pierwsze informacje na temat nowej Fabii. Sprawdź, co już wiemy o czwartej generacji miejskiej Skody.

Skoda Fabia w aktualnym wydaniu jest w sprzedaży od 2014 roku i chociaż nadal cieszy się dużą popularnością na rynku, to zaczyna nieco odstawać od rywali. Właśnie dlatego czeski producent intensywnie pracuje już nad następcą swojego bestsellerowego modelu, którego poznamy na wiosnę 2021 roku.

Nowa Skoda Fabia będzie większa od poprzedniczki, dzięki czemu zapewni bardziej przestronne wnętrze oraz większy bagażnik, którego objętość wzrośnie do 380 litrów (o 50 l więcej niż w obecnej generacji modelu). To jeden z najlepszych wyników w klasie aut miejskich – pojemniejszy kufer oferuje tylko Renault Clio.

Zapowiedziana dziś czwarta odsłona Fabii powstaje na platformie MQB-A0 i otrzyma sztywniejszą konstrukcję nadwozia, co umożliwi wprowadzenie nowych rozwiązań  z zakresu bezpieczeństwa biernego. Miejska Skoda będzie również wyposażona w najnowsze systemy asystujące oraz łączności, które dotychczas były domeną samochodów z wyższych segmentów.

Gama silnikowa Skody Fabii IV będzie obejmować benzynowe jednostki najnowszej generacji, łączone zarówno z ręczną skrzynią biegów, jak i z dwusprzęgłową przekładnią DSG. Niewykluczone, że auta z DSG będą seryjnie wyposażone w układ mild hybrid, tak jak jest w przypadku Octavii.

Zobacz również:

Skoda Fabia (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji