NowościAktualnościNowa Mazda 2 (2022) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Mazda 2 (2022) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Mazda 2 jako pierwszy model tej marki w Europie będzie dostępna z w pełni hybrydowym układem napędowym. To efekt współpracy z Toyotą. Dowiedz się więcej o tym aucie.

W obliczu zaostrzających się norm emisji spalin producenci szukają różnych sposobów, aby uniknąć kar za przekroczenie limitów CO2. Dlatego właśnie w ubiegłym roku Suzuki wprowadziło do swojej oferty hybrydowe kombi Swace oraz SUV-a plug-in Across, które są po prostu nieco inaczej stylizowanymi modelami Toyoty – odpowiednio Corolla TS Kombi i RAV4 Plug-in. Teraz na podobny krok zdecydowała się Mazda, która zaprezentowała nową 2 bazującą na aktualnej odsłonie Toyoty Yaris z napędem hybrydowym.

Mazda 2 Hybrid - tył

Jednak o ile w przypadku wspomnianych modeli Suzuki można bez większego trudu wskazać cechy pozwalające odróżnić te auta od pierwowzorów, o tyle nowa Mazda 2 wygląda dokładnie tak samo jak Toyota Yaris, różniąc się jedynie emblematami. Oznacza to też, że ma identyczne wymiary – 394,0 cm długości, 174,5 cm szerokości i 150,0 cm wysokości, a jej rozstaw osi wynosi 256,0 cm.

Zdjęcia wnętrza nowej Mazdy 2 zdradzają nam, że w kabinie również nie należy się spodziewać istotnych różnic między tymi dwoma modelami. Jak przystało na współczesnego przedstawiciela segmentu B, japoński „maluch” może zabrać na pokład cztery dorosłe osoby, a jego bagażnik oferuje 286 litrów pojemności.

Mazda 2 Hybrid - bagażnik

Pod maską nowej Mazdy 2 znajdziemy hybrydowy napęd z Toyoty, który obejmuje 3-cylindrowy silnik benzynowy 1,5 l o mocy 92 KM oraz jednostkę elektryczną o mocy 80 KM. Systemowa moc tego układu wynosi 116 KM. W połączeniu z bezstopniową przekładnią e-CVT i przednim napędem przekłada się to na przyspieszenie 0-100 km/h w 9,7 s i prędkość maksymalną na poziomie 175 km/h. Natomiast średnie spalanie mieści się w przedziale 3,8-4,0 l/100 km.

Według zapowiedzi Mazda 2 Hybrid trafi do sprzedaży w całej Europie wiosną przyszłego roku. Nowy model będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia – Pure, Agile oraz Select.

Zobacz również:

Mazda 2 kontra Peugeot 208 – porównanie

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji