NowościAktualnościNowa broń polskiej policji: 272-konna Skoda Superb

Nowa broń polskiej policji: 272-konna Skoda Superb

Ostatnio flotę policyjnej grupy SPEED zasiliły Skody Superb. Nowe radiowozy są wyposażone w wideorejestratory oraz korzystają z 272-konnego silnika 2.0 TSI i napędu 4×4. Sprawdź szczegóły.

Funkcjonariusze z grupy SPEED otrzymali nowe Skody Superb w wersji Combi. Wszystkie auta mają pod maską benzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM, połączony z 7-biegową przekładnią DSG i napędem 4×4. Taka konfiguracja zapewnia przyspieszenie 0-100 km/h w 5,7 s oraz prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h.

Skoda Superb Combi

Na pokładzie czeskiego kombi znalazły się nowoczesne systemy asystujące, zwiększające bezpieczeństwo policjantów w czasie pościgu, a także wideorejestratory (z przodu i z tyłu), urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności. To wszystko sprawia, że piraci drogowi nie mają żadnych szans w starciu z 272-konnym Superbem.

SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe Skody Superb” – skomentował nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Skoda Superb Combi

Choć grupa SPEED zajmuje się przede wszystkim najpoważniejszymi wykroczeniami drogowymi, nie jest to jej jedyne zadanie. W szeregach tej jednostki służą nie tylko policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, ale także funkcjonariusze z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, jak również przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

Skoda Superb jest niekwestionowanym numerem 1 w segmencie aut klasy średniej w Polsce. W ubiegłym roku w naszym kraju zostało zarejestrowanych łącznie ponad 7500 egzemplarzy flagowego modelu czeskiej marki. Po pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Superb pozostaje liderem sprzedaży w swoim segmencie.

Redakcja poleca:

Skoda Superb kończy 85 lat – historia modelu

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji