NowościAktualnościWorld of Volvo to raj dla fanów marki. Nowe muzeum robi wrażenie

World of Volvo to raj dla fanów marki. Nowe muzeum robi wrażenie

Volvo otwiera zupełnie nowe centrum doświadczalne połączone z wystawą kultowych samochodów. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników marki!

Zapewnienia stają się faktem. 14 kwietnia 2024 roku to zdecydowanie ważna data dla fanów Volvo, gdyż wtedy nastąpi otwarcie nowego miejsca na mapie Europy, które musi odwiedzić nie tylko miłośnik szwedzkiej marki, ale i każdy interesujący się motoryzacją. Mowa o World of Volvo, czyli nowoczesnym centrum doświadczalnym powstałym z inicjatywy Volvo Group i Volvo Cars. Trudno określić to miejsce typowym muzeum czy wystawą samochodów, choć na pewno ma z takimi formami ekspozycji wiele wspólnego. Na jakie atrakcje mogą liczyć odwiedzający World of Volvo?

Muzeum World of Volvo

World of Volvo – więcej niż zwykłe muzeum

Już patrząc na kształt zlokalizowanego w szwedzkim Göteborgu World of Volvo i materiały użyte przy jego budowie można dostrzec pewne podobieństwa do przytulnych, często bardzo jasnych wnętrz samochodów Volvo. Zaprojektowany przez duńską firmę architektoniczną Henning Larsen budynek kryje w sobie szereg atrakcji sprawiających, że można w nim spędzić praktycznie cały dzień – także z dziećmi. O wypełnienie czasu zadbają interaktywne wystawy przedstawiające dziedzictwo marki Volvo, czyli przekazujące najważniejsze informacje o jej założycielach czy najbardziej znanych innowacjach (np. trzypunktowych pasach bezpieczeństwa, które przecież opracowało Volvo i montowało je już w modelu PV544 z lat 50.).

Muzeum World of Volvo
Kolorystyka wnętrza World of Volvo trochę nawiązuje do tej z kabin samochodów szwedzkiej marki.

Odwiedzający World of Volvo będą mogli także poszerzyć własną wiedzę poprzez udział w przeprowadzanych na miejscu warsztatach lub wykładach. Obiekt dostosowano do organizacji koncertów, występów na żywo i innych wydarzeń kulturalnych, wybudowano także wykwintną strefę restauracyjną. Zarządcy tego miejsca zapewniają, że dostępnymi atrakcjami będą „rotować” w taki sposób, by ponowna wizyta w World of Volvo przyniosła nowe wrażenia i pozwoliła dowiedzieć się czegoś więcej o marce.

Muzeum World of Volvo
W World of Volvo można się wiele dowiedzieć nie tylko o przeszłości, ale i przyszłości marki.

Wystawa samochodów – najważniejsza atrakcja World of Volvo

Fanów motoryzacji mimo wszystko najbardziej interesują wystawy samochodów, i takowa także znajduje się w World of Volvo. Odwiedzający będą mogli w niej zobaczyć najważniejsze modele w całej historii marki, wyeksponowane w dobrze oświetlonych, obszernych pomieszczeniach mogących przyjąć większą liczbę osób. Pośród najważniejszych aut należy wymienić chociażby Volvo Duetta, P1800 i 240, a także ciężarówki Volvo Titan i F88. Nie zabraknie modeli koncepcyjnych i eksperymentalnych, np. prototypu samochodu z kamerą cofania, pochodzącego z 1972 roku.

Muzeum World of Volvo

Muzeum World of Volvo
Volvo na swojej ekspozycji nie zapomina o równie ważnych w historii marki modelach ciężarowych.

Wszelkie niezbędne informacje na temat World of Volvo dostępne są na oficjalnej stronie tego miejsca. Tam też można zakupić bilety wstępu. Oficjalne otwarcie nastąpi w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku.

Redakcja poleca:

Muzeum Skody. Co warto tam zobaczyć?

Muzeum Opla. Co warto tam zobaczyć?

Muzeum World of Volvo 01

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji