NowościAktualnościLand Rover Defender V8 – test 525-konnej terenówki

Land Rover Defender V8 – test 525-konnej terenówki

Nowy Land Rover Defender w najmocniejszej wersji ma pod maską 5-litrowy silnik V8 o mocy 525 KM. Zobacz test tej brytyjskiej terenówki.

Land Rover Defender w najnowszym wcieleniu zadebiutował podczas targów we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku i jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych – krótkiej 90 (4,32 m) i długiej 110 (4,76 m). Paleta dostępnych jednostek napędowych obejmuje silniki benzynowe i wysokoprężne oraz hybrydę plug-in.

Na szczycie gamy silnikowej znajduje się wariant P525, który jest wyposażony w 5-litrowe V8. Ten doładowany kompresorem motor rozwija 525 KM i 625 Nm, a za sprawne przekazywanie mocy na cztery koła odpowiada 8-biegowy automat, który został inaczej skalibrowany niż w słabszych odmianach. W efekcie Defender V8 osiąga „setkę” w 5,2 s od startu, natomiast jego prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Land Rovera Defender V8, to zachęcamy do obejrzenia recenzji przygotowanej przez byłego prezentera Top Gear Rory’ego Reida:

Sprawdź polski cennik nowego Defendera:

Land Rover Defender – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji