Organizacja Euro NCAP oceniła poziom bezpieczeństwa kolejnych trzech aut. Zapoznaj się ze szczegółowymi wynikami testów zderzeniowych.

Podczas ostatniej serii prób zderzeniowych Euro NCAP przetestowano trzy nowe modele – Genesis G80 i GV80 oraz Citroen C4. Jak się okazało, nie wszystkie samochody zasłużyły na maksymalną notę 5 gwiazdek. Poniżej prezentujemy dokładne wyniki.

Z danych przedstawionych przez Euro NCAP wynika, że spośród wymienionej trójki najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia Genesis G80. Koreańska limuzyna uzyskała 91% za ochronę dorosłych, 87% za ochronę dzieci i 77% za ochronę pieszych. Bardzo dobrze oceniono wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – na 91%. Ostateczny wynik to oczywiście 5 gwiazdek.

Genesis G80

Genesis GV80 wypadł nieco gorzej, ale również zasłużył na maksymalną ocenę. Koreański SUV otrzymał identyczne oceny za ochronę dorosłych (91%) oraz dzieci (87%). Natomiast trochę słabiej wypadł pod względem ochrony pieszych (66%), a także wyposażenia w systemy wspomagające (88%).

Genesis GV80

Z kolei Citroen C4 w kategorii ochrony dorosłych zdobył 76%, ochronę dzieci oceniono na 83%, a ochronę pieszych – na 57%. Za seryjne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa francuski crossover zdobył 63%, co miało wpływ na końcowy rezultat – 4 gwiazdki.

Citroen C4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj