NowościAktualnościKolejne modele rozbite przez Euro NCAP. Czy są bezpieczne?

Kolejne modele rozbite przez Euro NCAP. Czy są bezpieczne?

Organizacja Euro NCAP oceniła poziom bezpieczeństwa kolejnych trzech aut. Zapoznaj się ze szczegółowymi wynikami testów zderzeniowych.

Podczas ostatniej serii prób zderzeniowych Euro NCAP przetestowano trzy nowe modele – Genesis G80 i GV80 oraz Citroen C4. Jak się okazało, nie wszystkie samochody zasłużyły na maksymalną notę 5 gwiazdek. Poniżej prezentujemy dokładne wyniki.

Z danych przedstawionych przez Euro NCAP wynika, że spośród wymienionej trójki najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia Genesis G80. Koreańska limuzyna uzyskała 91% za ochronę dorosłych, 87% za ochronę dzieci i 77% za ochronę pieszych. Bardzo dobrze oceniono wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – na 91%. Ostateczny wynik to oczywiście 5 gwiazdek.

Genesis G80

Genesis GV80 wypadł nieco gorzej, ale również zasłużył na maksymalną ocenę. Koreański SUV otrzymał identyczne oceny za ochronę dorosłych (91%) oraz dzieci (87%). Natomiast trochę słabiej wypadł pod względem ochrony pieszych (66%), a także wyposażenia w systemy wspomagające (88%).

Genesis GV80

Z kolei Citroen C4 w kategorii ochrony dorosłych zdobył 76%, ochronę dzieci oceniono na 83%, a ochronę pieszych – na 57%. Za seryjne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa francuski crossover zdobył 63%, co miało wpływ na końcowy rezultat – 4 gwiazdki.

Citroen C4
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji