NowościAktualnościJubileusz Mercedesa klasy G – 400 tysięcy aut w 40 lat

Jubileusz Mercedesa klasy G – 400 tysięcy aut w 40 lat

Jubileuszowy egzemplarz numer 400 000 trafił do wyjątkowego odbiorcy. Dowiedz się więcej na ten temat.

Produkcja Mercedesa klasy G w zakładach w austriackim Grazu ruszyła w 1979 roku i aż do 2018 roku ten model był wytwarzany w niemal niezmienionej formie, choć oczywiście przechodził kilka modernizacji. Dwa lata temu na rynku zadebiutowało zupełnie nowe, bardziej „cywilizowane” wcielenie Gelendy.

Ostatnio niemiecki koncern pochwalił się, że mury fabryki opuścił już 400-tysięczny egzemplarz tej kultowej terenówki. Jubileuszowe auto to czerwony Mercedes G 400 d, zamówiony przez „stałego” klienta z Nadrenii, który jest wiernym miłośnikiem modelu. Aktualnie ma on w swojej kolekcji ok. 20 sztuk Gelendy. Jego motto? „Bez Klasy G nie mogę się obejść.”

„Jesteśmy bardzo dumni, że wyprodukowaliśmy już 400 000 egzemplarzy Klasy G. To świetna okazja, by podziękować naszym lojalnym klientom i fanom, a także naszym pracownikom – nie wspominając o naszym partnerze produkcyjnym w Grazu, firmie Magna Steyr. Obecny popyt znacznie przewyższa dostępne moce produkcyjne” – podkreślił dr Emmerich Schiller, szef działu pojazdów terenowych i dyrektor generalny Mercedes-Benz G GmbH w austriackim mieście Graz. – „Piszemy już kolejny rozdział w tej historii sukcesu: elektryzujemy tę serię, aby Klasa G miała bezemisyjne perspektywy. Dzięki temu przyszłość naszej ikonie niestraszna.”

Zobacz również:

Odświeżony Mercedes klasy G – ile kosztuje?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji