NowościPremieryNowy Jeep Wagoneer S (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Jeep Wagoneer S (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Jeep Wagoneer S doczekał się premiery w wersji produkcyjnej. To duży SUV z napędem elektrycznym. Dowiedz się więcej o tym aucie.

W ostatnim czasie amerykańska marka zarzuca nas nowościami. Dopiero co była premiera Avengera w wersji 4xe, teraz poznaliśmy Wagoneera S w całej okazałości, a w blokach startowych czeka jeszcze Recon. Dziś jednak skupimy się wyłącznie na drugim z wymienionych. Oto, co wiemy na temat Jeepa Wagoneer S.

Jeep Wagoneer S - tył

Opisywany model został opracowany na platformie STLA Large i będzie oferowany z w pełni elektrycznym napędem na cztery koła – ryczącego V8 ani chociaż 2-litrowego turbo z hybrydą pod jego maską nie uświadczymy. Producent zapewnia, że kierowca tego dużego SUV-a będzie miał do dyspozycji w sumie 600 KM i 800 Nm, co według danych z rynku amerykańskiego będzie przekładać się na przyspieszenie 0-60 mph (0-96 km/h) w zaledwie 3,4 sekundy oraz zasięg wynoszący ponad 300 mil (ok. 500 km).

Jeep Wagoneer S - gniazdo ładowania

Pomimo rewolucyjnego jak na Jeepa tej klasy napędu, projektanci postawili na klasyczne rozwiązania stylistyczne. Już na pierwszy rzut oka nie ma wątpliwości z autem jakiej marki mamy do czynienia. Charakterystyczny, siedmioszczelinowy grill w samochodzie elektrycznym nie musi już służyć jako wlot powietrza do chłodnicy, dlatego w Wagoneerze S pełni przede wszystkim funkcję ozdobną, a do tego otrzymał podświetlenie, wykorzystywane w ramach oświetlenia powitalnego.

Choć gabaryty prezentowanego auta wydają się temu przeczyć, to według zapewnień producenta Wagoneer S jest najbardziej opływowym SUV-em marki w historii – może się pochwalić współczynnikiem oporu aerodynamicznego na poziomie 0,29. Nachylenie przedniej szyby, kształt klamek bocznych czy tylnego spojlera zostały tak dobrane, aby w jak największym stopniu usprawnić przepływ powietrza wokół nadwozia.

Jeep Wagoneer S - deska rozdzielcza

Wnętrze Jeepa Wagoneer S również prezentuje się dość klasycznie, co nie oznacza jednak, że nie jest nowoczesne. Kokpit tworzą aż cztery wyświetlacze o łącznej powierzchni 45 cali. Cyfrowe zegary oraz dotykowy ekran centralny mają po 12,3 cala przekątnej, a pasażer ma przed sobą 10,25-calowy wyświetlacz. Czwarty tablet, umieszczony poniżej środkowego ekranu, przeznaczono z kolei m.in. do obsługi klimatyzacji. System multimedialny Uconnect 5 ma oferować bardziej przejrzysty interfejs i zapewniać rozbudowane funkcje łączności, a do tego na pokładzie auta nie zabraknie długiej listy asystentów kierowcy.

Jeep Wagoneer S - wnętrze

Jeep Wagoneer S - bagażnik

Jeep Wagoneer S to model globalny, który będzie dostępny na całym świecie. W drugiej połowie bieżącego roku opisywany model trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a następnie będzie stopniowo wprowadzany na kolejne rynki.

Jeep Wagoneer S - tył

Przeczytaj także:

Najważniejsze premiery 2024 roku. Na te modele czekamy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji