NowościPremieryNowy Jeep Avenger 4xe (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Jeep Avenger 4xe (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Wytwarzany w Polsce Jeep Avenger doczekał się właśnie zupełnie nowej wersji z napędem na cztery koła. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Jeep Avenger został przedstawiony w 2022 roku i obecnie jest oferowany w trzech wersjach silnikowych: benzynowej, hybrydowej oraz w pełni elektrycznej. Jeszcze przed końcem bieżącego roku do sprzedaży trafi czwarty wariant – 4xe z napędem na obie osie. Oto najważniejsze informacje na temat tego modelu.

Jeep Avenger 4xe - logo

Jeep Avenger 4xe został wyposażony w 48-woltowy układ hybrydowy, na który składają się benzynowy silnik o mocy 136 KM, dwie jednostki elektryczne o mocy 29 KM każda (po jednej z przodu i z tyłu) oraz 6-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa. Auto w takiej konfiguracji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,5 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 194 km/h.

Jeep Avenger 4xe - tył

Inteligentny system napędu na wszystkie koła dba o płynny podział momentu obrotowego między osiami. W czasie jazdy z prędkością do 30 km/h i na wstecznym napęd jest stały (podział 50:50), w zakresie prędkości 30-90 km/h napęd tylnej osi jest dołączany w zależności od sytuacji, a powyżej 90 km/h Avenger 4xe staje się autem w pełni przednionapędowym.

Jeep Avenger 4xe - tył

Podczas jazdy w terenie przydatny będzie system zarządzania trakcją Selec-Terrain, który oferuje cztery tryby: Auto (napęd na wszystkie koła tylko w razie potrzeby), Snow (ulepszona kontrola stabilności i inteligentny napęd na cztery koła), Sand&Mud (ze specjalnie skalibrowanym sterowaniem skrzynią biegów i kontrolą trakcji) oraz Sport (maksymalna moc, dodatkowo zwiększona przez funkcję e-boost na tylnej osi). Poza utwardzonymi drogami pomocne mogą okazać się również poprawione kąty terenowe, podniesiony o 10 mm prześwit oraz zwiększona do 400 mm zdolność brodzenia.

Jeep Avenger 4xe - przód

Opisywane powyżej modyfikacje nie są jedynymi zmianami, jakich doczekał się Avenger 4xe w porównaniu z pozostałymi odmianami. Ze względu na umieszczony z tyłu silnik elektryczny przekonstruowano tylne zawieszenie, wprowadzając układ wielowahaczowy zamiast sztywnej belki. Dodatkowo opisywana wersja otrzymała opony wielosezonowe (w opcji dostępne są nawet A/T), przemodelowane zderzaki, matową naklejkę na maskę zapobiegającą odbijaniu się promieni słonecznych oraz wodoodporną tapicerkę, która jest odporna także na zabrudzenia.

Jeep Avenger 4xe - wnętrze

Zamówienia na Jeepa Avengera 4xe mają zostać otwarte w czwartym kwartale tego roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że za przednionapędową odmianę e-Hybrid w podstawowej odmianie Longitude trzeba zapłacić aktualnie 117 300 zł, to można przyjąć, że wersja 4xe będzie kosztowała wyjściowo ok. 140 000 zł.

Redakcja poleca:

Jeep Avenger – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji