NowościPremieryNowy Ford Transit Custom Nugget – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Ford Transit Custom Nugget – oficjalne zdjęcia i informacje

Ford przedstawił kolejną generację swojego kampera. Model ten po raz pierwszy będzie oferowany także w wersji plug-in. Dowiedz się więcej na temat nowego Transita Custom Nugget.

W ostatnich latach „domy na kółkach” cieszą się coraz większą popularnością, dlatego po ubiegłorocznym debiucie następnych wcieleń Transita Custom oraz Tourneo Custom jedynie kwestią czasu pozostawała premiera nowego kampera bazującego na tych modelach. Zaprezentowany w tym tygodniu Ford Nugget został przygotowany we współpracy z firmą Westfalia i oferuje wiele rozwiązań, które wcześniej nie były dostępne.

Ford Transit Custom Nugget (2024)

Pod względem stylistycznym nowy Ford Nugget nie odbiega od pozostałych wersji Transita Custom. Z zewnątrz dostrzeżemy właściwie tylko dwie różnice – nakładkę na dachu skrywającą dodatkowe łóżko oraz kasetę z markizą umieszczoną z prawej strony auta. Paleta dostępnych jednostek napędowych również częściowo się pokrywa. W ofercie znajdą się m.in. silniki wysokoprężne, w tym 170-konny turbodiesel 2.0 EcoBlue z 8-biegową skrzynią automatyczną (ta odmiana trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności), a także hybryda plug-in o mocy 232 KM, która korzysta z technologii znanej z Forda Kuga Plug-In Hybrid. W przyszłości pojawi się jeszcze wariant z napędem na cztery koła.

Ford Transit Custom Nugget (2024)

Dość jednak o wyglądzie i silnikach, przejdźmy do tego, co w kamperze jest najważniejsze, czyli do wnętrza. Kokpit składa się z w pełni cyfrowego zestawu wskaźników oraz umieszczonego centralnie ekranu dotykowego o przekątnej 13 cali, który służy do obsługi systemu multimedialnego z najnowszym oprogramowaniem Ford SYNC 4. Pokładowy infotainment zapewnia m.in. nawigację w chmurze oraz bezprzewodową łączność ze smartfonami poprzez Android Auto i Apple Carplay.

Ford Transit Custom Nugget (2024)

Zmieniony względem poprzednika kształt deski rozdzielczej, płaska podłoga oraz obrotowe fotele przednie ułatwiają poruszanie się po kabinie. Część mieszkalna została podzielona na trzy strefy – dzienną, sypialną i kuchnię. Tylna kanapa z trzema miejscami siedzącymi (Nugget jest więc autem 5-osobowym) została zamontowana na prowadnicach, dzięki czemu można w prosty sposób zmieniać jej położenie oraz jednym ruchem ręki przekształcić ją w łóżko. Komfort użytkowania podnoszą dodatkowo praktyczne, nieprzepuszczalne rolety w oknach zamiast dotychczasowych zasłon, zintegrowane schowki na stolik i krzesła biwakowe oraz prysznic z ciepłą i zimną wodą.

Znajdująca się w tylnej części kabiny kuchnia została zbudowana na planie litery „L”, co pozwoliło lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. W porównaniu z poprzednikiem nowy Ford Nugget oferuje o 20% więcej miejsca na blatach kuchennych za sprawą przeprojektowanego zlewozmywaka (z podgrzewaczem wody w standardzie) oraz zintegrowanej płyty grzewczej. Ponadto do dyspozycji podróżujących jest nowa lodówka szufladowa, która może pomieścić 1,5-litrowe butelki w pozycji pionowej. Warto wspomnieć też o miękko zamykających się zamkach i wysuwanych rączkach szafek, które chronią palce dzieci i obniżają hałas podczas jazdy.

Nowość stanowi również dach z samoczynnie składającym się materiałem, dzięki czemu łatwiej go złożyć. Ford Nugget zyskał jeszcze podnoszoną sekcję materaca, która umożliwia zwiększenie przestrzeni nad głowami i pozwala utrzymać łóżko w górnym położeniu. Do tego opcjonalnie można zamówić panel fotowoltaiczny na dachu, który w optymalnych warunkach może generować więcej energii niż potrzeba do zasilenia wszystkich wbudowanych systemów.

Ford Transit Custom Nugget (2024)

Większością funkcji kempingowych zarządza się za pośrednictwem osobnego, 7-calowego ekranu dotykowego znajdującego się w części wypoczynkowej. Z jego pomocą można kontrolować i sterować ogrzewaniem, poziomem wody i poziomem naładowania akumulatora. Dodatkowo oferuje także sterowanie zaawansowanym oświetleniem wewnętrznym LED, w tym regulowanym kolorowym oświetleniem nastrojowym, funkcję inklinometru, która ułatwia poziomowanie auta na nierównym podłożu, oraz aplikację z obsługą Bluetooth, która zamienia smartfon w pilot zdalnego sterowania.

Ford Transit Custom Nugget (2024)

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji