NowościAktualnościWciąż atrakcyjny i dobrze wyposażony. Najciekawsze systemy w Fiacie Doblo

Wciąż atrakcyjny i dobrze wyposażony. Najciekawsze systemy w Fiacie Doblo

Mimo długiego rynkowego stażu, nadal produkowany Fiat Doblo II może się pochwalić wyposażeniem stawiającym go na równi z konkurentami. Oto najciekawsze opcje w Fiacie Doblo.

W segmencie samochodów użytkowych, a także kombivanów, czas płynie nieco wolniej i nikogo nie dziwią dłuższe okresy produkcji jednej generacji modelu. Jeśli auto doskonale wywiązuje się ze swojego zadania nawet przez kilkanaście lat, to po co go zmieniać? Doskonałym przykładem jest drugie wcielenie Fiata Doblo, które zadebiutowało w 2010 roku i pozostaje w ofercie do dzisiaj – zarówno w wersji osobowej, jak i dostawczej. W zasadzie nie ma się co dziwić, bo Doblo II już w momencie debiutu dysponowało rekordową przestrzenią bagażową, a o to właśnie chodzi w kombivanach. Już standardowy model (z niskim dachem i krótkim rozstawem osi) zabiera na pokład do 3200 l pakunków, a w odmianie wydłużonej z podwyższonym dachem mieści się rekordowe 4800 l bagażu (w konfiguracji 2-osobowej). To doskonałe rezultaty nawet po 12 latach od premiery, stąd Doblo II pozostaje w ofercie Fiata nawet mimo niedawnej premiery nowego Fiata Doblo III.

Fiat Doblo

Fiat tak skonstruował listę wyposażenia dodatkowego Fiata Doblo Kombi lub Cargo (bo tak się obecnie nazywają), by klienci mieli przeświadczenie, że w niższej cenie kupują auto równie nowoczesne jak znacznie młodsi konkurenci. I faktycznie, wyposażenie Fiata Doblo pozwala zapomnieć o wieku tej konstrukcji i po prostu cieszyć się z jazdy bezpiecznym i komfortowym autem. Oto najciekawsze opcje wyposażenia w Fiacie Doblo Kombi/Cargo.

Fiat Doblo – najlepsze opcje wyposażenia

Kierującemu Fiatem Doblo czujniki deszczu i zmierzchu, a także system elektronicznej kontroli stabilności (ESC). Zawarta w nim technologia monitoruje prędkość, przyczepność i kąt skręcenia kierownicy. Na podstawie zebranych danych dostosowuje moment obrotowy silnika i działanie układu hamulcowego, aby wyjść bez szwanku z trudnej drogowej sytuacji, np. gwałtownego omijania przeszkody. Układ współpracuje z systemem kontroli trakcji (Traction+) poprawiającym przyczepność na śliskiej nawierzchni. Do dyspozycji jest także tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Fiat Doblo
Systemy wspomagające kierowcę przydają się także podczas eksploatacji Doblo poza asfaltem.

Fiat przewidział do Doblo Kombi/Cargo nowoczesny system multimedialny Uconnect współpracujący z 7-calowym ekranem dotykowym. Ma on przejrzystą, estetyczną grafikę i kooperuje z wygodnymi przyciskami na kierownicy, pozwalającymi ograniczyć stukanie w wyświetlacz do niezbędnego minimum. System uzupełniono o łączność przez Bluetooth z zestawem głośnomówiącym, a także funkcje Android Auto i Apple CarPlay umożliwiające obsługę smartfona z poziomu ekranu w samochodzie lub za pośrednictwem głosu. Na liście wyposażenia znalazła się też wysokiej jakości kamera cofania.

Fiat Doblo – miej kontrolę nad autem dzięki usługom MOPAR CONNECT

Fiata Doblo można skonfigurować z wieloma wirtualnymi usługami MOPAR CONNECT, przydatnymi w codziennej eksploatacji. Jedną z nich jest MY:assistant, który automatycznie interweniuje w przypadku wykrycia zdarzenia drogowego – powiadamia o tym fakcie centrum obsługowe, łączy z operatorem i wysyła lokalizację pojazdu. Ponadto oferuje opcję wezwania pomocy drogowej i wspiera właściciela, gdy auto zostanie skradzione. W jaki sposób? Monitoruje lokalizację i wyłącza silnik, gdy samochód się zatrzyma (i uprzednio zgłosimy kradzież).

Fiat Doblo
Dzięki wirtualnym usługom MOPAR CONNECT telefon staje się swego rodzaju centrum dowodzenia nad samochodem.

Inna usługa, MY:remote control, daje dostęp m.in. do zdalnego otwierania i zamykania samochodu (niezależnie od tego, jak daleko od nas stoi) i ustalenia lokalizacji auta, np. na parkingu w centrum handlowym. Pozwala też kontrolować Fiata w momencie użyczenia go drugiej osobie, informując np. o przekroczeniu prędkości lub wyjechaniu poza wyznaczony obszar. W ramach funkcji MY:car otrzymujemy dostęp do najważniejszych parametrów samochodu. Za jej pośrednictwem można wobec tego sprawdzić poziom paliwa lub ciśnienie w oponach.

Polecamy także:

Silniki w nowym Fiacie Doblo. Wybierz najlepszy dla siebie!

Dlaczego warto kupić kombivana?

Fiat Doblo

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji