Współpraca reklamowaMałe auto, wysoki komfort. Czym nowość z polskiej fabryki kusi klientów?

Małe auto, wysoki komfort. Czym nowość z polskiej fabryki kusi klientów?

Przez lata wysoki komfort jazdy był utożsamiany z drogimi i dużymi limuzynami. Na szczęście te czasy to już odległa przeszłość. Wygodą można cieszyć się w miejskich autach.

Postęp i ewolucja dotyczy wiele aspektów naszego życia. Także motoryzacyjnego. Nie jest tajemnicą, że technologia, a dokładnie jej opracowanie i wdrożenie, kosztuje. Nie bez przyczyny wiele systemów i rozwiązań służących bezpieczeństwu oraz komfortowi jazdy debiutuje najpierw w najnowszych, a często najdroższych samochodach, by z czasem trafić do popularnych modeli. Początkowo dodatki podnoszące komfort są dostępne jako opcje lub w pakietach.

Fiat 600e - wyposazenie
W nowoczesnych samochodach diodowe oświetlenie stało się standardem. To szczególnie istotne w przypadku przednich lamp, które intensywnie doświetlają drogę światłem o barwie zbliżonej do światła dziennego.

Walka o względy klienta ze strony koncernów motoryzacyjnych, rosnące oczekiwania kierowców oraz spadające z czasem koszty technologii sprawiają, że z czasem udogodnienia podnoszące komfort przestają wymagać dopłaty. Szczególnie obficie są wyposażane samochody z napędem elektrycznym, czego przykładem jest produkowany w Polsce Fiat 600e.

Fiat 600e (RED) – wyposażenie standardowe

W bazowej odmianie (RED) samochód otrzymuje bez dopłaty m.in. automatyczną, jednostrefową klimatyzację, czujnik deszczu, który automatycznie włącza wycieraczki, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, system bezkluczykowego uruchamiania, tempomat i tylne czujniki parkowania.

Diodowe oświetlenie kabiny z ośmioma kolorami pozwala na dopasowanie wyglądu wnętrza po zmierzchu do naszych oczekiwań. Personalizować można także sposób i rodzaj wyświetlania informacji na 7-calowym panelu wskaźników. Dopłaty nie wymaga także system multimedialny Uconnect 10.1 z 10,25-calowym ekranem dotykowym. Obsługuje on bezprzewodowo aplikacje za pomocą Android Auto lub Apple Car Play. Oczywiście nie zabrakło też zestawu głośnomówiącego i możliwości przesyłania muzyki przez Bluetooth.

Fiat 600e - wnetrze
Wygląd czy sposób prezentowania informacji na ekranach można personalizować, co również wpływa na wygodę eksploatacji pojazdu – każdy kierowca ma własne preferencje.

Wpływ na komfort jazdy mają też funkcje rozpoznawania znaków drogowych oraz ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu oraz – czuwają nad tym, co mógłby przeoczyć kierowca. Przednie reflektory w technologii LED oraz diodowe światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów rozświetlają drogę intensywnym światłem o barwie zbliżonej do światłą dziennego, które podnosi komfort jazdy po zmierzchu i ogranicza zmęczenie wzroku.

Fiat 600e La prima – wyposażenie standardowe

Fiat 600e - wielofunkcyjna kierownica
Adaptacyjny tempomat zadebiutował w najbardziej luksusowych i najdroższych modelach. W Fiacie 600e w odmianie La prima należy on do wyposażenia standardowego, a obsługuje się go przyciskami na kierownicy.

Kto oczekuje jeszcze większej liczby udogodnień, może wybrać Fiata 600e w odmianie La prima. W jej przypadku standard obejmuje m.in. bezprzewodową ładowarkę smartfonów, automatyczne otwierane klapy bagażnika po wykonaniu odpowiedniego ruchu stopy, fotel kierowcy z elektryczną regulacją w sześciu płaszczyznach oraz z funkcją masażu. Manewrowanie i parkowanie ułatwiają czujniki parkowania 360° (przednie, boczne i tylne) oraz kamera cofania natomiast komfort i bezpieczeństwo jazdy w mieście na trasie podnosi możliwość autonomicznej jazdy na drugim poziomie z funkcją stop & go oraz utrzymywaniem pasa ruchu.

Komfort jazdy po zmroku podnoszą automatycznie włączane światła drogowe. Sprzymierzeńcem kierowcy jest też system monitorowania martwego pola, który ostrzega o obecności innych pojazdów w strefie, która nie jest obejmowana przez lusterka. W okresie jesienno-zimowym źródłem przyjemnego i szybko dostępnego ciepła będą podgrzewane fotele.

Fiat 600e - multimedia
W chłodne dni podgrzewane fotele potrafią znacząco podnieść komfort – wiele osób woli ciepło płynące z oparcia i siedziska, niż intensywny, ciepły podmuch z wentylacji.

Cieszy, że projektując nowoczesny samochód z wieloma udogodnieniami Fiat nie podążał na ślepo za modą – do obsługi wielu istotnych funkcji pozostawiono fizyczne przyciski czy pokrętło, które okazują się znacznie wygodniejsze w obsłudze od guzików wyświetlanych przez dotykowe ekrany czy dotykowych suwaków.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji