NowościAktualnościDacia zapowiada nowego SUV-a. Zastąpi model Lodgy

Dacia zapowiada nowego SUV-a. Zastąpi model Lodgy

Dacia pracuje nad następcą 7-miejscowego Lodgy. Nowy model będzie SUV-em z hybrydowym napędem. Sprawdź szczegóły.

Dacia Lodgy jest produkowana od 2012 roku i jej czas powoli dobiega końca. Minivany już od dawna tracą w starciu z modnymi crossoverami, nie inaczej jest w przypadku rumuńskiego auta. Lodgy nie doczeka się bezpośredniego następcy, a rolę 7-miejscowego samochodu rodzinnego w gamie Dacii przejmie nowy SUV.

Z informacji zamieszczonych przez portal Motor1 wynika, że nowy 7-osobowy model Dacii będzie SUV-em bazującym na pokazanym niedawno Sandero. Pod maską tego auta znajdziemy 140-konną jednostkę 1.6 E-Tech Hybrid, stosowaną w Renault Clio. Niewykluczone jednak, że dla obniżenia kosztów i utrzymania rozsądnej ceny, hybrydowy napęd zostanie pozbawiony systemu odzyskiwania energii podczas hamowania.

Za to na liście wyposażenia nowego SUV-a z Rumunii nie powinno zabraknąć nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak asystent martwego pola czy system automatycznego hamowania awaryjnego.

Póki co to wszystko są w dużej mierze tylko przypuszczenia. Jednak już niedługo powinniśmy poznać pierwsze oficjalne informacje na temat nowej Dacii, ponieważ jej debiut przewiduje się w połowie przyszłego roku.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji