NowościPremieryNowa Dacia Spring (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Dacia Spring (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Światło dzienne ujrzała Dacia Spring w nowej odsłonie. Ten elektryczny maluch przeszedł gruntowną modernizację. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Rynkowy debiut Dacii Spring nastąpił 2021 roku – wówczas pierwsze egzemplarze tego najtańszego auta elektrycznego w Polsce zaczęły pojawiać się na polskich ulicach. Auto było proste, powolne i skromnie wyposażone, ale w swojej kategorii cenowej było niemal bezkonkurencyjne, oferując ponad 200 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Dacia Spring (2024)

Dziś miała miejsce premiera nowej Dacii Spring, która doczekała się szeroko zakrojonych modyfikacji względem poprzednika. Zacznijmy od wyglądu. Rumuński „elektryk” po liftingu prezentuje się znacznie doroślej i przypomina trochę pomniejszoną wersję nowego Dustera. Spring nie sprawia już wrażenia auta budżetowego, choć według zapowiedzi ma utrzymać swój największy atut, czyli niską cenę.

Dacia Spring – nasz test

W kabinie czeka przeprojektowana deska rozdzielcza, w której zainstalowano cyfrowe zegary z 7-calowym wyświetlaczem oraz dotykowy ekran centralny o przekątnej 10 cali do obsługi multimediów. Nowa jest również 3-ramienna kierownica wielofunkcyjna. Do tego Spring po liftingu stał się praktyczniejszy – ma więcej schowków w kabinie, pojemniejszy bagażnik (308-1004 l) oraz zupełną nowość w postaci dodatkowego schowka pod maską na np. kable od ładowania (tzw. frunk).

Dacia Spring (2024)

Dacia Spring (2024)

Nowa Dacia Spring otrzymała ponadto mocniejszy silnik (65 KM), który ma zapewniać przyspieszenie 0-100 km/h poniżej 14 sekund i będzie dostępny w wersjach Expression i Extreme. W ofercie pozostanie także słabsza jednostka (45 KM), która pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w niecałe 20 sekund i będzie występowała w odmianach Essential i Expression. W obu przypadkach standardem będzie bateria o pojemności 26,8 kWh, która według zapewnień ma wystarczać na przejechanie ponad 220 km.

Dacia Spring (2024)

W ramach liftingu elektryczna Dacia zyskała jeszcze tryb B, czyli funkcję odzyskiwania energii podczas hamowania, jak również możliwość zasilania zewnętrznych urządzeń (funkcja V2L). Nowy Spring standardowo może być ładowany prądem AC z mocą do 7 kW, a za dopłatą można dokupić opcję ładowania prądem DC z mocą 30 kW.

Dacia Spring (2024)

Przyjmowanie zamówień na nową Dacię Spring zostanie otwarte wiosną, a latem pierwsze auta dotrą do salonów sprzedaży. Zachęcamy do sprawdzenia, jak prezentował się cennik dotychczasowego modelu:

Dacia Spring – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji