PoradyPoradyTajemnicze pokrętło. Ma je każde BMW. Znacząco podnosi komfort!

Tajemnicze pokrętło. Ma je każde BMW. Znacząco podnosi komfort!

Wielu kierowców nie czyta instrukcji obsługi pojazdów. W efekcie nie wie, jak korzystać z przydatnych funkcji. Jedną z nich w BMW steruje się pokrętłem między górnymi kratkami wentylacji.

Samochody marki BMW są wyposażone w wiele unikalnych rozwiązań. Jednym z nich jest chociażby sportowy tryb pracy systemu ESP, który przed podjęciem interwencji dopuszcza jednak znacznie większe poślizgi niż autach innych marek. W Bawarii opracowano także rozwiązania służące komfortowi podróżnych. Jednym z nich jest niepozorne pokrętło między centralnymi kratkami wentylacji. Znajdziemy je we wszystkich współczesnych modelach marki. Do czego służy?

BMW - centralne pokretlo wentylacji

Pokrętło między kratkami wentylacji BMW ma niebieskie i czerwone oznaczenia lub można przekręcić je w stronę niebieskiego lub czerwonego kwadratu. Skojarzenia z temperaturą powietrza z wentylacji są tu jak najbardziej na miejscu. Pokrętło umożliwia dostrojenie parametrów pracy wentylacji. Dolnymi pokrętłami ustawiamy temperaturę z lewej i prawej stronie kabiny, natomiast pokrętłem zmieniamy temperaturę powietrza płynącego na górną część ciała – ręce i głowę. Przekręcając pokrętło w niebieski zakres zwiększamy dopływ chłodnego powietrza, natomiast w czerwony – ciepłego.

Warto wiedzieć: Tajemnicza, mała dioda w BMW. Do czego służy?

Czy ma to sens? Zdania kierowców są podzielone. Niektórzy kierowcy twierdzą, że to zupełnie bezużyteczny gadżet i jeżdżą z pokrętłem ustawionym w połowie skali lub w czerwonym zakresie. Inni – wręcz przeciwnie. Dostrajają rozkład temperatury, by cieszyć się jak największym komfortem termicznym. Zauważają chociażby, że schłodzenie powietrza w górnej części kabiny, a więc na wysokości głowy i rąk, działa pobudzająco podczas długotrwałej jazdy (zwłaszcza nocą).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji