AdBlueAudi SQ7 TDI (gen. 4M) - pojemność zbiornika AdBlue

Audi SQ7 TDI (gen. 4M) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Audi SQ7 TDI (gen. 4M)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Audi SQ7 TDI to luksusowy SUV, który imponuje swoim sportowym designem i eleganckim wnętrzem. Napędzany jest przez silnik V8 o pojemności 3956 ccm, generujący imponującą moc 320 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Audi SQ7 TDI spełnia normę Euro 6, co świadczy o jego niskiej emisji szkodliwych substancji. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Audi SQ7 TDI (gen. 4M)?

W samochodzie Audi SQ7 TDI (gen. 4M) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 3956 ccm i mocy 435 KM (320 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 24,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji