NowościAktualnościAndroid Auto znów zawodzi. Cierpliwość kierowców się kończy

Android Auto znów zawodzi. Cierpliwość kierowców się kończy

Kierowcy korzystający z Android Auto zmagają się z nowym błędem w aplikacji. Czego on dotyczy i jak go naprawić?

Kompatybilność z usługą Android Auto nie jest już niczym nowym w samochodach. Za jego pośrednictwem posiadacze smartfona opartego na systemie operacyjnym Android mogą przenieść obraz z telefonu na wyświetlacz w aucie, i tym samym wygodnie korzystać z dostępnych tam udogodnień. Najbardziej przydatna okazuje się chociażby mapa z nawigacji Google Maps, ale niektórzy kierowcy korzystają z Android Auto do słuchania muzyki albo wysyłania wiadomości. Do tego ostatniego celu służył w dużej mierze popularny komunikator WhatsApp, który współpracuje z Android Auto. W przynajmniej współpracował, bo ostatnie błędy istotnie utrudniają komunikowanie się za pośrednictwem tego narzędzia. Co jest obecnie nie tak z WhatsAppem na Android Auto?

Android Auto. Na czym polega problem z WhatsAppem?

Kierowcy już od kilku miesięcy zgłaszają kłopoty z działaniem WhatsAppa, sugerując, że może być to pokłosie ostatnich, częstych aktualizacji Android Auto. Nowe wersje aplikacji wprowadzane są bowiem nawet co kilka tygodni, co bez wątpienia rodzi pewien zamęt – szczególnie jeśli dodamy do tego etapowe wprowadzanie kolejnych aktualizacji na urządzenia. Według doniesień kierowców, WhatsApp na Android Auto obecnie dobrze odczytuje otrzymane wiadomości, ale znikła możliwość odpowiedzi na nie, a nawet utworzenia nowej wiadomości. W innych przypadkach pojawiają się powiadomienia o wysłaniu wiadomości, które nie są zgodne z prawdą. Przepadł tym samym cały sens korzystania z tego komunikatora przez kierowców. Warto podkreślić, że nie dotyczy on wszystkich użytkowników aut.

Android Auto WhatsApp
Częste aktualizacje Android Auto nie zawsze poprawiają stabilność działania wszystkich jego funkcji.

Jak naprawić błąd WhatsAppa na Android Auto?

W chwili obecnej trudno spekulować, jaka jest przyczyna tej usterki. Nie brakuje doniesień, że leży ona w aplikacji Google po stronie serwera, chociaż nigdy nie można wykluczać także defektów najnowszych aktualizacji Android Auto i WhatsAppa. Użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak poczekać, aż Google znajdzie rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Biorąc pod uwagę szybkość wprowadzania poprawek, może to nastąpić niedługo.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji