NowościAktualnościMasz taki telefon? Nie będziesz mógł korzystać z Android Auto

Masz taki telefon? Nie będziesz mógł korzystać z Android Auto

Wskutek zmian w Google użytkownicy starszych smartfonów nie będą mogli już łączyć się z samochodem przez Android Auto. Czy wobec tego trzeba kupić nowy telefon?

Choć świat „idzie do przodu”, nie każdemu odpowiadają częste zmiany telefonu. Niektórym w zupełności wystarcza dotychczasowy model, inni z kolei twierdzą, że nie chcą wydawać pieniędzy na nowego smartfona, który niewiele różni się od kilkuletniego. Takie podejście mają też wybrani kierowcy, nawet Ci na co dzień korzystający z takich nowinek jak Android Auto – dopóki wszystko jest w stanie obsłużyć „stary” telefon, nie widzą potrzeby zmiany sprzętu.

Android Auto przestanie działać z Androidem Nougat?

Niestety, wszystko wskazuje na to, że być może trzeba będzie tak zrobić. Pod znakiem zapytania stoi bowiem dalsza kooperacja Android Auto ze starszymi smartfonami. Dlaczego? Google niedługo udostępni najnowszą aktualizację przeglądarki Chrome (wersję 120), która jako ostatnia będzie współpracowała z urządzeniami opartymi na systemie Android Nougat i starszych. To już co prawda dość przestarzała technologia, bo zadebiutowała w 2016 roku, jednak wciąż nie brakuje osób korzystających z takich smartfonów. Oprócz przeglądarki, starsze telefony nie będą już obsługiwać także Kalendarza Google oraz właśnie Android Auto. Co wobec tego powinni zrobić kierowcy?

Android Auto. Minimum to Android 8.0 Oreo

W najbliższym czasie użytkownicy telefonów z Android 7 i starszymi najprawdopodobniej będą „zasypywani” komunikatami o konieczności zaktualizowania systemu do nowszej wersji. Minimalną akceptowalną ma być Android 8.0 Oreo z 2018 roku. Niewykluczone wobec tego, że w przypadku braku możliwości aktualizacji trzeba będzie zwyczajnie „przesiąść się” na nowszy smartfon – niekoniecznie całkiem nowy, ale przynajmniej kilkuletni. Albo dalej korzystać ze starego, tylko już bez Android Auto. Takie postępowanie nie każdemu się spodoba, niemniej coraz mniej dziwi w dobie nieustannie przeprowadzanych modyfikacji w technologiach.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji