NowościRozrywka23 lata od zakończenia produkcji Fiata 126p – relacja ze zlotu w...

23 lata od zakończenia produkcji Fiata 126p – relacja ze zlotu w Łodzi

Kolejna rocznica zakończenia produkcji Fiata 126p była dla właścicieli Maluchów z całej Polski okazją, aby zawitać na zlot do Łodzi. Oto nasza relacja z tej imprezy.

Od wielu już lat w Łodzi pod koniec września organizowany jest zlot Fiatów 126p dla upamiętnienia zakończenia produkcji Malucha. Za przygotowanie tego wydarzenia odpowiadają osoby związane z grupą Terytorium 126p oraz przedstawiciele Automobilklubu Łódzkiego, a impreza może ponadto pochwalić się honorowym patronatem prezydent miasta Hanny Zdanowskiej. Tegoroczna edycja miała miejsce w sobotę 23 września.

Tradycyjnie zlot rozpoczął się na Motodromie przy ul. Drewnowskiej 147 w Łodzi. Od samego rana na uczestników czekało tutaj sporo atrakcji, w tym Konkurs Zręczności Kierowców na torze oraz spotkanie z Mike’m Brewerem znanym z programu Wheeler Dealers, a kto zgłodniał mógł posilić się kiełbasą lub kaszanką z grilla.

Następnie wszyscy udali się do łódzkiej Manufaktury, gdzie jak co roku odbyła się ciesząca się dużym zainteresowaniem odwiedzających wystawa Małych Fiatów. Chociaż pogoda zaczęła trochę kaprysić, to jednak nikt nie narzekał. Według danych organizatora tym razem dawną fabrykę włókienniczą odwiedziło łącznie 281 Maluchów. Ostatnim punktem programu była parada ulicą Piotrkowską, ku uciesze przechodniów oraz gości zgromadzonych w ogródkach restauracyjnych.

Zachęcamy także do przeczytania:

50. urodziny Fiata 126p – relacja ze zlotu w Warszawie

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji