NowościRozrywkaZ wirtualną wizytą w muzeum Mazdy

Z wirtualną wizytą w muzeum Mazdy

Japoński producent zaprasza nas na wirtualny spacer po swoim muzeum w Augsburgu. Dzięki temu możemy zobaczyć najciekawsze modele Mazdy bez wychodzenia z domu. To szczególnie ważne w dobie epidemii koronawirusa.

W tym roku Mazda obchodzi 100. rocznicę powstania marki i z tej okazji zachęca nas do wirtualnej wizyty w Mazda Classic – Automobil Museum Frey. To wyjątkowe miejsce jest owocem pasji Waltera Freya, dealera Mazdy z Augsburga, który od ponad 40 lat kolekcjonuje klasyczne modele tej japońskiej marki. Wraz z synami stworzył największe (i zarazem pierwsze poza Japonią) muzeum Mazdy, w którym zgromadził imponującą kolekcję 120 pojazdów.

Muzeum znajduje się w Augsburgu w odnowionej zajezdni tramwajowej, zbudowanej pod koniec XIX wieku. Na wystawie możemy obejrzeć 45 modeli, a ekspozycja jest cyklicznie zmieniana. Stylowe, zabytkowe wnętrze tworzy idealną scenerię dla klasycznych aut. Samochody są ustawione według osi czasu, a zwiedzający mają możliwość zobaczenia jak przez lata zmieniały się kolejne modele z kultowej rodziny MX czy RX, a także obejrzenia mało znanych w Europie trójkołowych ciężarówek Mazda-Go czy prawdopodobnie jedynego na świecie egzemplarza terenowej Mazdy Pathfinder, produkowanej i sprzedawanej wyłącznie w… Birmie.

Wchodząc na wystawę, od razu „wita” nas Mazda Cosmo Sport z 1967 r., a obok niej nieśmiało zza schodów wygląda czerwona Mazda RX-7, auto dobrze znane fanom gier z serii Need for Speed czy filmów z cyklu „Szybcy i wściekli”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat najciekawszych modeli w historii Mazdy, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem:

100 lat Mazdy – najciekawsze modele

Już nie przedłużając, zapraszamy na wirtualny spacer po muzeum Mazdy:

Zobacz również:

Te muzea motoryzacji zwiedzisz bez wychodzenia z domu

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji