NowościAktualnościAlfa Milano będzie nazywać się... Junior. Bo jest z Polski!

Alfa Milano będzie nazywać się… Junior. Bo jest z Polski!

Minister przemysłu Włoch, Adolfo Urso oszalał. Żąda przeniesienia produkcji Alfy Romeo Milano z Tychów do Włoch. Argumenty? Sami zobaczcie.

Według włoskiego ministra Stallantis łamie włoskie prawo. Według niego model Milano nie może być produkowany w Polsce. Według jego oceny jest to zakazane przez przepisy pochodzące z 2003 roku, które zabraniają wytwarzania produktów „brzmiących po włosku” poza granicami kraju.
Tym samym minister Urso potraktował nowy model Alfy jak ser Grana Padano czy inne produkty regionalne. Według tej logiki Milano powinno być produkowane w Mediolanie, a Stelvio na przełęczy Stelvio.
Nowy mały SUV Alfy Romeo jest pierwszym modelem Alfy, który powstaje poza Włochami. Jest on produkowany razem z Fiatem 600 i Jeepem Avengerem w Tychach w Polsce.
Koncern Stellantis, do którego należy marka Alfa Romeo, odmawia komentarza. Jednak jego dyrektor generalny Carlos Tavares, powiedział podczas prezentacji Milano w Mediolanie, że produkcja SUV-a w Polsce zamiast we Włoszech obniża jego cenę detaliczną o 10 000 euro.

W odpowiedzi na żądania ministra i naciski włoskiej branży szef Alfy Romeo, Jean-Philippe Imparato, ogłosił w poniedziałek czyli pięć dni po premierze, że Stellantis zmieni nazwę nowego modelu Alfy Romeo, aby uniknąć konfliktu. Milano będzie nazywać się teraz Junior.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji