AdBlueVolkswagen Golf Variant 1.6 TDI SCR (gen. VII) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Golf Variant 1.6 TDI SCR (gen. VII) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (gen. VII)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Golf Variant 1.6 TDI SCR to kombi klasy kompaktowej produkowane przez niemieckiego producenta Volkswagena. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm oraz mocy 85 KM. Aby spełniać normy emisji spalin Euro 6, samochód wymaga uzupełniania zbiornika AdBlue. Adblue należy dolać do osobnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa. Dzięki zastosowaniu technologii SCR, samochód jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (gen. VII)?

W samochodzie VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (gen. VII) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji