AdBlueVolvo V60 D4 (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Volvo V60 D4 (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo V60 D4 (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Volvo V60 D4 to elegancki kombi, które charakteryzuje się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Samochód jest napędzany przez silnik o pojemności 1969 ccm i mocy 140 KM. Wymaga stosowania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Volvo V60 D4 spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo V60 D4 (gen. III)?

W samochodzie Volvo V60 D4 (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1969 ccm i mocy 190 KM (140 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 11,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji