NowościAktualnościVolkswagen uroczyście pożegnał Garbusa

Volkswagen uroczyście pożegnał Garbusa

W lipcu 2019 r. fabrykę w Meksyku opuścił ostatni Beetle. Teraz Volkswagen przygotował specjalny film animowany, przedstawiający historię Garbusa.

Oryginalny Garbus został opracowany przez Ferdinanda Porsche jeszcze w latach 30. XX wieku i utrzymał się w produkcji aż do 2003 roku. W tym czasie powstało ponad 21,5 miliona egzemplarzy. Kilka lat wcześniej, bo w styczniu 1998 r. na salonie samochodowym w Detroit pokazano następcę kultowego auta – model New Beetle. Korzystający z techniki Golfa IV samochód był wytwarzany do 2010 r. Rok później zastąpił go Beetle.

Jednak obaj współcześni następcy nie powtórzyli rynkowego sukcesu pierwowzoru. W lipcu ubiegłego roku z taśmy montażowej w Meksyku zjechał ostatni egzemplarz Beetle’a. Tym samym historia Garbusa po ponad 80 latach dobiegła końca.

Z tej okazji Volkswagen przygotował film animowany, przedstawiający losy pewnego mężczyzny, któremu Garbus towarzyszył podczas najważniejszych wydarzeń z życia. Tym nagraniem niemiecki producent zamyka pewien ważny rozdział w swojej historii. Zachęcamy do obejrzenia:

Zobacz również: 10 samochodów o zasięgu globalnym

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji