NowościPremieryVolkswagen ID. Buzz LWB – oficjalne zdjęcia i informacje

Volkswagen ID. Buzz LWB – oficjalne zdjęcia i informacje

Volkswagen ID. Buzz LWB ma wydłużony rozstaw osi i otrzymał zupełnie nowy napęd. Dowiedz się więcej na temat tego auta.

Volkswagen ID. Buzz został oficjalnie zaprezentowany w marcu 2022 roku. Model ten stanowi współczesną interpretację kultowego Bulika i za sprawą swojego sympatycznego wyglądu od razu zyskał wielu fanów. Wczoraj miała miejsce światowa premiera wydłużonej wersji tego minivana. Zwiększony rozstaw osi to jednak nie jedyna zmiana względem standardowej odmiany. Oto najważniejsze informacje o Volkswagenie ID. Buzz LWB.

VW ID. Buzz LWB (2023)

Nowy Volkswagen ID. Buzz LWB mierzy 496,2 cm długości, czyli jest o 25 cm dłuższy od wersji bazowej. Za sprawą zmienionych proporcji nadwozia opisywane auto zyskało bardziej smukłą sylwetkę. Wszystkie dodatkowe centymetry wynikają bowiem ze zwiększenia odległości między osiami, co pozwoliło także wygospodarować w kabinie przestrzeń na trzeci rząd siedzeń. Maksymalna pojemność bagażnika po wyjęciu obu tylnych rzędów foteli wynosi 2469 litrów, o 346 l więcej niż w „zwykłym” ID. Buzz.

VW ID. Buzz LWB (2023)

Pisząc o wnętrzu nowego, elektrycznego minivana spod znaku VW, należy wspomnieć jeszcze, że na jego pokładzie znalazł się system multimedialny najnowszej generacji, nie zabrakło również charakterystycznego dla „elektryków” marki z Wolfsburga wyświetlacza head-up z rozszerzoną rzeczywistością oraz funkcji zdalnego parkowania za pomocą smartfona. Ponadto nad głowami pasażerów zainstalowano największy szklany dach w historii Volkswagena. Jego powierzchnia wynosi aż 1,5 m2.

Kolejną niespodziankę stanowi zastosowany napęd. Volkswagen ID. Buzz z długim rozstawem osi nie przejął układu z krótkiej wersji, lecz został wyposażony w wydajniejszy silnik elektryczny o mocy 286 KM – taki sam, jak ten, który zadebiutował w modelu ID.7. W efekcie opisywany wariant jest też znacznie szybszy. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 s i rozpędza się do 160 km/h. Do tego dochodzi jeszcze większa bateria o użytecznej pojemności 85 kWh, powinno przełożyć się na większy zasięg. A jeśli dla kogoś to wciąż za mało, w planach na rok 2024 jest odmiana GTX o mocy 340 KM, która będzie osiągała „setkę” w 6,4 s od startu.

Sprawdź aktualny cennik Volkswagena ID. Buzz:

Volkswagen ID. Buzz – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji