AdBlueSkoda Yeti 2.0 TDI SCR (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Yeti 2.0 TDI SCR (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Yeti 2.0 TDI SCR (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Yeti 2.0 TDI SCR to kompaktowy SUV produkowany przez czeską markę Skoda. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 81 KM. Aby spełnić normy emisji spalin Euro 6, Skoda Yeti 2.0 TDI SCR wymaga uzupełniania zbiornika AdBlue. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa. Dzięki zastosowaniu technologii SCR, Skoda Yeti 2.0 TDI jest bardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Yeti 2.0 TDI SCR (gen. I)?

W samochodzie Skoda Yeti 2.0 TDI SCR (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 110 KM (81 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 9,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji