AdBlueSkoda Superb Combi 1.6 TDI SCR (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Superb Combi 1.6 TDI SCR (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb Combi 1.6 TDI SCR (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Superb Combi 1.6 TDI SCR to kombi klasy średniej produkowane przez czeską markę Skoda. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 88 KM. Wymaga stosowania płynu AdBlue do redukcji emisji spalin. Skoda Superb Combi 1.6 TDI SCR spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb Combi 1.6 TDI SCR (gen. III)?

W samochodzie Skoda Superb Combi 1.6 TDI SCR (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 13,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji