AdBlueSkoda Superb Combi 1.6 TDI (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Superb Combi 1.6 TDI (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb Combi 1.6 TDI (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Superb Combi 1.6 TDI to kombi klasy średniej, które charakteryzuje się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 88 KM. Aby spełnić normę Euro 6, Skoda Superb Combi 1.6 TDI potrzebuje dodatkowego zasobnika na AdBlue. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Dzięki niskiemu zużyciu paliwa i niskim emisjom spalin, Skoda Superb Combi 1.6 TDI jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem dla osób poszukujących przestronnego kombi.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb Combi 1.6 TDI (gen. III)?

W samochodzie Skoda Superb Combi 1.6 TDI (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 16,3 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji