AdBlueSkoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR (gen. IV) - pojemność...

Skoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR (gen. IV) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR (gen. IV)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR to sportowy kombi, które zachwyca nie tylko wyglądem, ale także osiągami. Napędzany jest przez silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 147 KM. Ten model samochodu wymaga stosowania AdBlue, substancji potrzebnej do redukcji emisji spalin. Skoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR (gen. IV)?

W samochodzie Skoda Octavia Combi RS Plus 2.0 TDI SCR (gen. IV) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 200 KM (147 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji