AdBlueSkoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR (gen. IV) - pojemność zbiornika...

Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR (gen. IV) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR (gen. IV)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR to sportowy kombi o dynamicznym designie i wydajnym silniku. Samochód wyposażony jest w 2.0-litrowy silnik TDI o mocy 147 KM i pojemności 1968 ccm. Aby spełniać normy emisji spalin Euro 6, Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR potrzebuje AdBlue. AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Dzięki wydajnemu silnikowi i sportowemu charakterowi, Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR zapewnia dynamiczną jazdę. To idealny wybór dla osób ceniących sobie połączenie sportowego stylu z praktycznością kombi.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR (gen. IV)?

W samochodzie Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI SCR (gen. IV) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 200 KM (147 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji