AdBlueSkoda Octavia 2.0 TDI SCR (gen. IV) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Octavia 2.0 TDI SCR (gen. IV) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia 2.0 TDI SCR (gen. IV)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Octavia 2.0 TDI SCR to model samochodu produkowany przez czeską markę Skoda. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm oraz mocy 85 KM. Aby spełnić normy emisji spalin, Skoda Octavia 2.0 TDI SCR wymaga stosowania płynu AdBlue. Ten model samochodu spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia 2.0 TDI SCR (gen. IV)?

W samochodzie Skoda Octavia 2.0 TDI SCR (gen. IV) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji