AdBlueSkoda Octavia 1.6 TDI (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Octavia 1.6 TDI (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia 1.6 TDI (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Octavia 1.6 TDI to popularny model samochodu osobowego produkowany przez czeską markę Skoda. Posiada silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 85 KM. Ten model samochodu wymaga stosowania AdBlue, substancji dodawanej do układu wydechowego w celu redukcji emisji szkodliwych substancji. Skoda Octavia 1.6 TDI spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Octavia 1.6 TDI (gen. III)?

W samochodzie Skoda Octavia 1.6 TDI (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 13,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji