NowościAktualnościSalon samochodowy w Genewie odwołany w obawie przed koronawirusem

Salon samochodowy w Genewie odwołany w obawie przed koronawirusem

Zagrożenie koronawirusem staje się coraz bardziej realne. Salon samochodowy w Genewie został odwołany, a sprzedaż nowych aut w Chinach drastycznie spadła.

Koronawirus ma coraz większy wpływ na światową motoryzację. Jak podaje Reuters za China Passenger Car Association w ciągu pierwszych 16 dni lutego w Państwie Środka sprzedano zaledwie 4909 samochodów. W tym samym okresie przed rokiem nabywców znalazło 59 930 aut, więc spadek jest znaczny – wynosi aż 92%.

W ostatnim tygodniu ważyły się losy salonu w Genewie. Kolejni producenci anulowali wyjazdy dla dziennikarzy motoryzacyjnych, ale organizator genewskich targów aż do wczoraj utrzymywał, że wystawa się odbędzie. Przed chwilą dotarła do nas informacja, że salon samochodowy w Genewie został odwołany.

Ze względów bezpieczeństwa szwajcarskie władze wprowadziły zakaz organizowania imprez masowych powyżej 1000 osób. Dlatego decyzja nie mogła być inna – w tym roku targi w Genewie się nie odbędą. Przypomnijmy, że wystawa miała się rozpocząć już 3 marca, a producenci zapowiedzieli sporo premier.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji