AdBlueRenault Espace BLUE dCi 160 (gen. V) - pojemność zbiornika AdBlue

Renault Espace BLUE dCi 160 (gen. V) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Renault Espace BLUE dCi 160 (gen. V)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Renault Espace BLUE dCi 160 to nowoczesny model francuskiego producenta, charakteryzujący się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Napędzany jest silnikiem o mocy 160 KM i pojemności 1997 ccm, spełniającym normę Euro 6d-TEMP. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa, zazwyczaj pod klapką wlewu paliwa. Renault Espace BLUE dCi 160 to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego i ekologicznego samochodu.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Renault Espace BLUE dCi 160 (gen. V)?

W samochodzie Renault Espace BLUE dCi 160 (gen. V) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1997 ccm i mocy 160 KM (118 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 22,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji