AdBlueOpel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel (gen. B) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel (gen. B) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel (gen. B)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel to kombi klasy średniej, które charakteryzuje się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Silnik o pojemności 1995 ccm i mocy 128 KM zapewnia dynamiczną jazdę oraz oszczędne spalanie paliwa. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji wspomagającej redukcję emisji tlenków azotu. Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza niskie emisje spalin. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel (gen. B)?

W samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Diesel (gen. B) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1995 ccm i mocy 174 KM (128 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 15,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji