AdBlueOpel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel (gen. B) - pojemność zbiornika...

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel (gen. B) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel (gen. B)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel to kombi o eleganckim wyglądzie i przestronnym wnętrzu. Silnik o pojemności 1956 ccm generuje moc 154 KM, co zapewnia dynamiczną jazdę. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Opel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel (gen. B)?

W samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 2.0 BiTurbo Diesel (gen. B) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1956 ccm i mocy 210 KM (154 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 15,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji