AdBlueOpel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI (gen. A) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI (gen. A) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI (gen. A)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI to kombi klasy średniej, które oferuje przestronne wnętrze i dużą pojemność bagażnika. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 100 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Opel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI (gen. A)?

W samochodzie Opel Insignia Sports Tourer 1.6 CDTI (gen. A) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 136 KM (100 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji