NowościAktualnościNowy Volkswagen Taigo – test i wrażenia z jazdy

Nowy Volkswagen Taigo – test i wrażenia z jazdy

Volkswagen Taigo to nowy miejski SUV coupe, który wkrótce zadebiutuje na polskim rynku. Zachęcamy do obejrzenia szczegółowej recenzji tego auta.

Volkswagen Taigo został oficjalnie zaprezentowany pod koniec lipca tego roku. Ten miejski crossover w stylu coupe jest blisko spokrewniony z T-Crossem i tak jak on został oparty na platformie MQB A0. Jednak w porównaniu ze wspomnianym modelem Taigo okazuje się dłuższy i niższy, a także ma nieco mniejszy bagażnik.

Atrakcyjnie stylizowane nadwozie z modnie opadającą linią dachu skrywa najnowsze rozwiązania, znane już z innych aut Volkswagena. Oznacza to, że na pokładzie Taigo znajdziemy m.in. matrycowe światła LED, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz IQ.Drive Travel Assist, który pozwala na częściowo autonomiczną jazdę. Z kolei paleta dostępnych jednostek napędowych obejmie 3 silniki benzynowe – 1.0 TSI (95-110 KM) oraz 1.5 TSI (150 KM).

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nowego Volkswagena Taigo, to polecamy test przygotowany przez redakcję Autogefühl:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji