NowościAktualnościNowe wyniki testów Euro NCAP. 5 gwiazdek nie dla wszystkich

Nowe wyniki testów Euro NCAP. 5 gwiazdek nie dla wszystkich

Kolejne rynkowe nowości zostały rozbite przez Euro NCAP. Poznaj wyniki najnowszych testów zderzeniowych.

W ostatniej serii testów zderzeniowych organizacja Euro NCAP oceniła poziom bezpieczeństwa pięciu modeli, w tym Forda Mustanga Mach-E i Toyoty Yaris Cross oraz trzech Hyundaiów: Bayon, Tucson i Ioniq 5. Nie wszystkie ze sprawdzonych aut otrzymały maksymalną notę 5 gwiazdek.

Ford Mustang Mach-E w kategorii ochrony dorosłych zdobył 92%, ochronę dzieci oceniono na 86%, a ochronę pieszych – na 69%. Natomiast za standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa ten elektryczny SUV otrzymał 82%. Ostateczny wynik Mustanga Mach-E to 5 gwiazdek.

Ford Mustang Mach-E

W kategorii ochrony dorosłych Toyota Yaris Cross uzyskała 86%, natomiast ochronę dzieci oceniono na 84%. Za ochronę pieszych japoński crossover otrzymał 78%, a za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – 81%. Po zsumowaniu wszystkich punktów Yaris Cross zdobył 5 gwiazdek.

Toyota Yaris Cross

Spośród trzech aut z Korei najsłabiej wypadł Hyundai Bayon – otrzymał 4 gwiazdki. Za ochronę dorosłych uzyskał ocenę 76%, za ochronę dzieci – 82%, a za ochronę pieszych – 76%. Standardowe wyposażenie w systemy bezpieczeństwa oceniono na 67%.

Hyundai Bayon

Hyundai Tucson zdobył 86% za ochronę dorosłych, 87% za ochronę dzieci i 66% za ochronę pieszych. Natomiast za systemy bezpieczeństwa czynnego otrzymał 70%. Końcowa ocena to 5 gwiazdek.

Hyundai Tucson

Hyundai Ioniq 5 również zasłużył na 5 gwiazdek. W kategorii ochrony dorosłych uzyskał 88%, za ochronę dzieci – 86%, a za ochronę pieszych – 63%. Wysoko oceniono wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – na 88%.

Hyundai Ioniq 5
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji