NowościPremieryNowa Skoda Superb 2024 – informacje i zdjęcia

Nowa Skoda Superb 2024 – informacje i zdjęcia

Skoda Superb czwartej generacji już bez tajemnic. Oprócz zmienionego designu najnowsza odsłona modelu ma zaoferować więcej przestrzeni i komfortu oraz nowocześniejszą technologię.

Nowa Skoda Superb kontynuuje tradycję przestronnych, „rozsądnych” samochodów klasy średniej Skody. Nowoczesne rozwiązania mają zapewnić pasażerom jeszcze większy komfort. Przy okazji dodatkowo wzrosła przestrzeń dostępna zarówno dla podróżujących, jak i na bagaż.

Czwarta generacja Superba trafi na rynek z szeroką ofertą: model nadal występuje w wersjach nadwozia kombi i liftback, a klienci będą mogli wybierać spośród siedmiu różnych wersji wykończenia wnętrza, sześciu opcji układu napędowego, w tym hybrydowego wariantu typu plug-in, oraz spośród odmian 4×4. Dostępna będzie również topowa wersja wyposażenia Laurin & Klement.

Skoda Superb 2024
Skoda Superb (2024) – przód i tył

„Superb jest okrętem flagowym gamy spalinowych modeli Skody od ponad 20 lat. W czwartej generacji nim pozostanie, oferując jeszcze bardziej wyrafinowany, rzeźbiarski design, wyjątkową przestronność i najnowocześniejszą technologię” – mówi Klaus Zellmer, prezes zarządu Skody.

Nowa Skoda Superb 2024 – nadwozie

Nadwozie w praktyce prezentuje nowy język projektowania Skody o nazwie Modern Solid. Klienci będą mogli wybierać łącznie spośród ośmiu odcieni lakieru, z czego sześć to nowości (biały niemetalizowany Purity White oraz metalizowane kolory Pebble Silver, Ebony Black, Cobalt Blue, Carmine Red i Ice Tea Yellow).

Nowy Superb jest większy niż poprzednia generacja, a nadwozie charakteryzuje się ulepszoną aerodynamiką. Niższe współczynniki oporu powietrza wynoszą 0,23 w przypadku liftbacka i 0,25 w przypadku kombi, co oznacza poprawę o, odpowiednio, 10% i 15%, przyczyniając się do zmniejszenia zużycia paliwa. Przód samochodu zdominowany jest przez nową ośmiokątną osłonę chłodnicy i reflektory LED Matrix drugiej generacji, które zapewniają o 40% więcej strumienia świetlnego niż pierwsza wersja. Obręcze mogą mieć średnicę do 19 cali.

Nowa Skoda Superb 2024 – wnętrze

Nowy Superb oferuje więcej miejsca zarówno dla podróżujących, jak i bagażu. Obydwa warianty nadwozia są dłuższe i wyższe od poprzedników (odpowiednio, o 40 mm i o 5 mm w Combi, o 43 mm i o 12 mm w hatchbacku), dzięki czemu ich wnętrza zapewniają nie tylko więcej miejsca na nogi, ale także nad głowami. Bagażnik pozostaje ogromny – w liftbacku ma pojemność 645 litrów (wzrost o 20 litrów), a w Combi mieści 690 litrów (więcej o 30 litrów).

Wnętrze Skody Superb czwartej generacji jest praktyczne zarówno pod względem schowków, jak i elementów sterujących. Deska rozdzielcza jest zdominowana przez duży ekran informacyjno-rozrywkowy o przekątnej 10 lub 13 cali oraz 10-calowy wyświetlacz wskaźników przed kierowcą. Szczególną cechą nowej generacji modelu są wielofunkcyjne pokrętła, które zapewniają szybki i łatwy dostęp do różnych funkcji, w tym do regulacji klimatyzacji.

Materiały zastosowane do wykończenia wnętrza kładą szczególny nacisk na zrównoważony rozwój. Na przykład wszystkie tekstylia na siedzeniach i tapicerce drzwi są wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a skóra jest garbowana w procesie przyjaznym dla środowiska. Skrobaczka do lodu pod klapką wlewu paliwa i parasol w drzwiach, które jako pierwszy zastosowano właśnie w Superbie, również są teraz wykonane z materiałów zrównoważonych.

Nowa Skoda Superb 2024 – silniki

Nabywcy nowego Superba będą mogli wybierać spośród sześciu wariantów silnikowych. Benzynowa jednostka 1.5 TSI o mocy 150 KM jest wyposażona w technikę miękkiej hybrydy. Gama benzynowych silników obejmuje też motor 2.0 TSI w wersjach 204 KM i 265 KM. Silnik wysokoprężny 2.0 TDI będzie dostępny w wersjach 150 i 193 KM.

Szósta odmiana napędowa to hybryda plug-in, która łączy jednostkę 1.5 TSI i silnik elektryczny, zapewniając moc systemową 150 kW (204 KM) i oferując zasięg w trybie elektrycznym wynoszący ponad 100 kilometrów (w cyklu WLTP). Hybryda plug-in będzie dostępna wyłącznie w nadwoziu kombi. Wszystkie warianty Superba najnowszej generacji są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów DSG z wybierakiem przy kolumnie kierownicy, a najmocniejsze silniki wysokoprężne i benzynowe są standardowo zaopatrzone w napęd na wszystkie koła.

Skoda Superb Combi (2024) - silnik
Nowy Superb będzie oferowany z turbodoładowanymi sinikami benzynowymi i dieslami oraz jako hybryda plug-in.

Prowadzenie nowej Skody Superb ma ułatwić szereg nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę (m.in. nowa generacja systemów wspomagających parkowanie, wspomaganie jazdy i monitorowanie martwego pola). Opcjonalne adaptacyjne zawieszenie DCC Plus korzysta z nowych, skuteczniejszych dwuzaworowych amortyzatorów. Superb zaoferuje też nawet dziesięć poduszek powietrznych ora zaawansowane funkcje łączności.

Nowa Skoda Superb pojawi się w polskich salonach już w 2024 r.

Nowa Skoda Superb 2024 – galeria zdjęć

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji