NowościAktualnościNowa Mazda CX-50 (2022) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Mazda CX-50 (2022) – oficjalne zdjęcia i informacje

Japoński producent zaprezentował nową Mazdę CX-50. Dowiedz się więcej na temat tego SUV-a i sprawdź, czy będzie oferowany w Polsce.

W europejskiej ofercie Mazdy znajdziemy aktualnie cztery modele z podniesionym nadwoziem: CX-3, CX-30, CX-5 oraz MX-30. Amerykańscy klienci mają do wyboru jeszcze dużego SUV-a o nazwie CX-9, a wkrótce zyskają kolejnego. Bowiem pokazana w tym tygodniu Mazda CX-50 została przygotowana właśnie z myślą o odbiorcach z USA.

Japończycy nie zdradzili jak dotąd zbyt wielu szczegółów na temat nowego crossovera, wiadomo już jednak, że Mazda CX-50 dzieli platformę z modelami 3 oraz CX-30. Na początek do sprzedaży trafią dwie wersje silnikowe, obie korzystające z benzynowej jednostki Skyactiv-G o pojemności 2,5 litra, a później zadebiutują odmiany zelektryfikowane. Ponadto opisywane auto zostało wyposażone w najnowszy system napędu i-Activ AWD oraz system Mazda Intelligent Drive Select (Mi-Drive) z możliwością wyboru trybu jazdy.

Mazda CX-50 będzie wytwarzana w nowym zakładzie Mazda Toyota Manufacturing (MTM) w Huntsville w stanie Alabama (USA), a jej produkcja ruszy w styczniu przyszłego roku. Wspomniana fabryka to przedsięwzięcie joint-venture obu wymienionych producentów (50:50). Rocznie bramy tego zakładu ma opuszczać 300 000 samochodów (po 150 000 sztuk dla każdego producenta).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji