NowościAktualnościNiezwykła wyprawa zabytkowym Citroenem – 14 krajów i 40 000 km

Niezwykła wyprawa zabytkowym Citroenem – 14 krajów i 40 000 km

Dwie kobiety wyruszyły w wyjątkową podróż za kierownicą Citroena Traction Avant. Chcą przejechać słynną Drogą Panamerykańską od Alaski po miasto Ushuaia. Poznaj szczegóły wyprawy.

26 maja rozpoczęła się wyprawa Citroen Terra America Adventure. Tego dnia sprzed siedziby muzeum Conservatoire Citroen w podparyskim Aulnay-sous-Bois wystartowała dwuosobowa załoga kobieca w Citroenie Traction Avant 11B z 1956 roku, która teraz musi udać się na kontynent amerykański.

Właściwa podróż zacznie się w lipcu na Alasce, skąd uczestniczki wyprawy wyruszą Drogą Panamerykańską do Ziemi Ognistej. Ich trasa przebiega przez 14 krajów i liczy 40 000 km, dlatego została podzielona na 3 etapy. Ostatni, z metą w argentyńskim mieście Ushuaia, zakończy się w styczniu 2023 roku.

Głównym celem wyprawy Citroen Terra America Adventure jest zwrócenie uwagi na losy 21 rdzennych ludów zamieszkujących tereny wzdłuż trasy przejazdu. Będzie to również niezwykła podróż w czasie, przybliżająca historię obu Ameryk i nawiązująca do bogatego dziedzictwa marki Citroen.

Francuski producent jako oficjalny partner i sponsor tytularny nie tylko zadbał o odpowiednie przygotowanie 65-letniego Citroena Traction Avant do wyprawy, ale także zapewni pomoc techniczną w jej trakcie. Na poniższym nagraniu możecie obejrzeć, jak wyglądał uroczysty start z muzeum Conservatoire Citroen:

Zobacz również:

Od Traction Avant do C5 Aircross – najciekawsze modele Citroena

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji