Niezawodność według ADAC 2017 (część 1) - RAPORT

Niezawodność według ADAC 2017 (część 1) – RAPORT

Auta miejskie

W klasie samochodów miejskich zdecydowanie wyróżnia się Mitsubishi Colt i Mini – ich awaryjność jest bardzo niska i to niezależnie od rocznika. Świetnie wypadła też Mazda 2 i Toyota Yaris, lekko za nimi reprezentanci koncernu VW (Skoda Fabia, VW Polo, Seat Ibiza). Dość często interwencji wymagały starsze egzemplarze niektórych „francuzów”, jak Peugeot 206 i Citroen C3. Zaskakuje słaby wynik Hyundaia i20 – jego poprzednik (Getz) zawodził rzadziej, a inne „koreańczyki” wypadły znacznie lepiej. W przypadku Dacii Sandero przełomowa okazała się zmiana generacji. Pierwsza uzyskała najgorszy wynik w klasie.

Marka ModelŚr. przebieg roczny (tys. km)20062007200820092010201120122013
Audi A1 148.34.242.6
Citroen C3 144932.222.1
Dacia Sandero 1422.425.914.926.728.57.6
Fiat Punto 1356.648.735.230.413.412.914.6
Ford Fiesta 1336.43729.626.219.713.67.74.7
Ford Fusion 1228.832.224.2
Honda Jazz 1023.828.62623.824.616.810.5
Hyundai Getz 123223.8
Hyundai i20 1228.425.628.223.41811.9
KIA Rio 1411.99.83.7
Mazda 2 1232.120.5151513.99.8
Mini 1327.619.914.514.810.46.53.41.6
Mitsubishi Colt 1420.118.312.49.78.25.4
Nissan Micra 123642.332.532.116.517.710.47.6
Opel Corsa 1334.531.726.919.615.51410.66.7
Peugeot 206/206+ 1456.638.729.824.6
Peugeot 207 1345.943.930.72718.813.5
Peugeot 208 1612.86.73
Renault Clio 1341.841.832.926.719.310.89.36.2
Seat Ibiza 1536.637.743.826.621.414.19.36.5
Skoda Fabia 1436.328.620.625.516.6125.84.8
Skoda Rapid 175.64.6
Suzuki Swift 122933.727.130.329.420.112.26.9
Toyota Yaris 1232.628.216.414.314.910.86.24.2
VW Polo 1432.127.827.322.415.210.66.45

Auta kompaktowe

Kompakty rocznie przejeżdżają już więcej kilometrów, dlatego też ich awaryjność bywa różna. Na pewno można zaufać BMW serii 1 i Toyocie Auris, choć u japońskiego auta starsze egzemplarze rzadziej wymagają interwencji. Inne auta z Kraju Kwitnącej Wiśni już tak nie błyszczą (Honda Civic, Mazda 3). Solidną pozycję trzyma też Volkswagen Golf i Audi A3. Zupełną porażką okazał się Hyundai i30 i Peugeot 308. U pierwszego z nich sytuacja się w miarę wyklarowała, natomiast u „francuza” szwankuje wszystko – od elektryki, poprzez zapłon i chłodzenie.

Marka ModelŚr. przebieg roczny (tys. km)20072008200920102011201220132014
Audi A3 1729.631.326.91712.16.22.51.2
BMW serii 1 1629.619.313.287.64.61.71.1
Dacia Logan 1730.329.127.328.843.411.4
Ford Focus 1851.750.848.143.732.416.610.25.2
Honda Civic 1345.842.744.142.7
Hyundai i30 1571.465.647.83219.46.84.1
Kia Cee'd 1557.146.445.73835.624.911.16.8
Mazda 3 1334.536.136.429.625.517.915.45.5
Mercedes klasy A1317.413.814.712.69.99.72.62.6
Opel Astra 1752.648.637.338.132.516.313.310.5
Peugeot 308 166052.156.243.934.514.45.7
Renault Megane 1746.539.828.530.121.51410.83.9
Seat Leon 1729.532.231.427.222.110.276.3
Skoda Octavia 213332.127.331.420.8137.64.8
Toyota Auris 1428.422.517.212.21310.463.6
Toyota Verso 1650.635.540.110.98.73.52.1
VW Beetle 137.85.53.4
VW Golf 1626.525.124.624.31911.24.83.4
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji