NowościRozrywkaNajciekawsze aukcje motoryzacyjne na WOŚP 2022

Najciekawsze aukcje motoryzacyjne na WOŚP 2022

Już jutro jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji przygotowaliśmy subiektywny przegląd najciekawszych aukcji WOŚP związanych z motoryzacją.

W najbliższą niedzielę 30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej zbiórki to „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Jej celem jest wyposażenie 25 ośrodków w 17 polskich miastach w najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania wzroku maluchów, a także utworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji, w którym lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

Na platformie Allegro można znaleźć ponad 230 tysięcy aukcji, z których dochód zostanie w całości przekazany na rzecz 30. Finału WOŚP. Spośród tej ogromnej liczby ofert wytypowaliśmy naszym zdaniem najciekawsze licytacje związane z motoryzacją.

Ford Sierra Kombi – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Biały Ford Sierra Kombi z 1991 roku przekazany przez Poleasingowe.pl to replika auta, którym w czasie pierwszego Finału WOŚP jeździł Jurek Owsiak. Samochód przeszedł kompleksową renowację i przy okazji otrzymał kilka wyjątkowych dodatków, takich jak felgi aluminiowe ze Sierry Cosworth, unikatowe oklejenie karoserii wg projektu Sztabu Głównego WOŚP czy autograf Jurka Owsiaka na osłonie przeciwsłonecznej pasażera.

Syrena 105 Lux oraz Zaporożec – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Firma Panek CarSharing przekazała na licytację dwa samochody ze swojej floty aut na minuty – Syrenę 105 Lux z 1979 roku oraz Zaporożca z 1976 roku. Z opisu aukcji możemy się dowiedzieć, że Syrena w barwach Panka przejechała aż 10 442 km i była wypożyczana 2937 razy przez 2118 użytkowników, natomiast Zaporożec nakręcił na licznik 1428 km i został wypożyczony 359 razy.

Czerwony Maluch Radia ZET – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Niegdyś najliczniej występujący samochód na polskich drogach, a dziś – najpopularniejszy model na aukcjach WOŚP. Co to za auto? Oczywiście, Fiat 126p! Spośród kilku wystawionych na licytację egzemplarzy, największym zainteresowaniem cieszy się Czerwony Maluch Radia ZET. Samochód z rocznika 1998 został wyremontowany i w ramach wakacyjnej trasy Radia ZET po Polsce przejechał 10 000 km.

Toyota Camry Jana Kobuszewskiego – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Osoby szukające aut z ciekawą historią powinny zwrócić uwagę na tę Toyotę Camry z 1996 roku. Samochód przypłynął do Polski z USA, a jego właścicielem był nieżyjący już aktor Jan Kobuszewski. Pod maską tego egzemplarza pracuje 2,2-litrowy silnik benzynowy, który połączono z automatyczną skrzynią biegów.

Wyścigowy Mini Cooper „Cwaniak” – koniec licytacji 10 lutego 2022 r.

Charakterystyczne, niebiesko-czarne Mini powinno być dobrze znane widzom programu Klimek kontra Duda, emitowanego na TVN Turbo. Grzegorz Duda przebudował brytyjskiego „malucha” w rasowy samochód na tor z centralnie umieszczonym silnikiem 1,8 l o mocy blisko 200 KM.

Motocykl Harley-Davidson Electra Glide – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Na aukcjach WOŚP nie zabrakło również jednośladów. Harley-Davidson Electra Glide został przekazany przez Pana Marka Jeute, w środowisku znanego jako Nestor. Ten duży, turystyczny motocykl opuścił fabrykę w 2010 roku (rok modelowy 2011) i napędza go dwucylindrowa jednostka o pojemności 1,7 litra.

Polskie Porsche – klapka paliwa z podpisami – koniec licytacji 1 lutego 2022 r.

Spośród przedmiotów związanych z szeroko pojętą motoryzacją naszą uwagę przykuła klapka wlewu paliwa od Polskiego Porsche Patryka Mikiciuka. To oryginalna część z egzemplarza, którym ścigał się Sobiesław Zasada. Mistrz osobiście złożył na niej swój podpis.

Przejazd po ulicach Warszawy zabytkową śmieciarką firmy BYŚ – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Na licytację na rzecz WOŚP trafiła także przejażdżka zabytkową śmieciarką należącą do firmy BYŚ. Jak czytamy w opisie aukcji: „To Skoda 706 RTK, rocznik 1981, z oryginalną zabudową BOBR na licencji legendarnej firmy KUKA, prawdopodobnie jedyna taka zachowana na świecie. Przywróciliśmy jej dawny blask. To pojazd dokładnie taki jakie można zobaczyć w kultowych filmach Stanisława Barei, jak choćby Nie lubię poniedziałku, Poszukiwany, poszukiwana czy Alternatywy 4. Poruszały się one m.in. po Warszawie od lat 60-tych XX w., przez kolejnych kilkadziesiąt lat”.

Kajetan Kajetanowicz – szkolenie z mistrzem! – koniec licytacji 31 stycznia 2022 r.

Oprócz przejazdów klasycznymi samochodami można wylicytować również m.in. szkolenie z bezpiecznej jazdy z Kajetanem Kajetanowiczem. Zwycięzca aukcji będzie miał niepowtarzalną okazję potrenowania pod czujnym okiem czterokrotnego Rajdowego Mistrza Polski.

Zdjęcie główne: Łukasz Widziszowski / wosp.org.pl

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji