NowościAktualnościmPrawo jazdy – zrób to zanim zaczniesz używać

mPrawo jazdy – zrób to zanim zaczniesz używać

Ruszyła w końcu aplikacja mObywatel 2.0, a wraz z nią mPrawo jazdy. Z problemami. Jeśli zamierzasz z niego korzystać zrób to koniecznie!

Dostaliśmy wiele informacji o tym, że w aplikacji mObywatel 2.0 niektóre funkcjonalności nie działają, występują problemy z jej aktualizacją. Niestety wiele z nich dotyczy również mPrawa jazdy.
mPrawo jazdy to cyfrowy dokument, który znajduje się wśród dokumentów w aplikacji mObywatel 2.0. Zawiera wszystkie niezbędne informacje znajdujące się na plastikowym dokumencie i można się nim wylegitymować okazując ekran z widokiem mPrawa jazdy.

mPrawo jazdy błąd

mPrawo jazdy nie działa – co zrobić?

Na niektórych kierowców może czekać niespodzianka. Dane w wielu przypadkach nie pokrywają się bowiem z rzeczywistością. Co zrobić w takim przypadku? Po pierwsze warto sprawdzić czy mamy aplikację w najnowszej wersji. Jeśli nie, warto ją zaktualizować. Po drugie, w samej aplikacji istnieje możliwość zaktualizowania danych. W tym celu należy nacisnąć ikonę Aktualizuj na samym dole widoku mPrawa jazdy. Okazuje się bowiem, że jeśli w ostatnim czasie dokonywaliśmy zmian, na przykład zmieniły się nasze uprawnienia, to bez aktualizacji w dokumencie widnieć mogą stare dane. O takich przypadkach najczęściej donoszą kierowcy. Podobnie może się zdarzyć w przypadku zmiany nazwiska.

mPrawo jazdy aktualizacja danych

mPrawo jazdy przed aktualizacją
mPrawo jazdy przed aktualizacją
mPrawo jazdy po aktualizacji
mPrawo jazdy po aktualizacji

Jak zgłosić rozbieżność danych?

Jeśli powyższe kroki nie spowodują zaktualizowania danych nie pozostaje nic innego jak zgłoszenie rozbieżności danych. W tym celu należy odwiedzić specjalnie do tego stworzoną stronę: https://www.gov.pl/web/gov/zglos-rozbieznosc-w-danych-prawa-jazdy
Można na niej zgłosić rozbieżność danych zawartych w prawie jazdy, ale także rozbieżność w punktach karnych.

Rozbieżność danych mPrawo jazdy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji