AdBlueMINI Clubman Cooper SD (gen. F54) - pojemność zbiornika AdBlue

MINI Clubman Cooper SD (gen. F54) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie MINI Clubman Cooper SD (gen. F54)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

MINI Clubman Cooper SD to kompaktowy samochód produkowany przez brytyjską markę MINI. Model ten wyposażony jest w silnik o pojemności 1995 ccm i mocy 140 KM. Aby spełnić normy emisji spalin Euro, samochód wymaga uzupełniania AdBlue. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa. Dzięki nowoczesnemu silnikowi, MINI Clubman Cooper SD oferuje dynamiczną jazdę i niskie zużycie paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie MINI Clubman Cooper SD (gen. F54)?

W samochodzie MINI Clubman Cooper SD (gen. F54) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1995 ccm i mocy 190 KM (140 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 20,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji