AdBlueMercedes-Benz S 450 d (gen. 223) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz S 450 d (gen. 223) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz S 450 d (gen. 223)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz S 450 d to luksusowy sedan z imponującym wyglądem i wysokim poziomem komfortu. Wyposażony jest w silnik o pojemności 2989 ccm i mocy 287 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji tlenków azotu. Mercedes-Benz S 450 d spełnia normę Euro 6d-TEMP, co świadczy o jego niskiej emisji spalin. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz S 450 d (gen. 223)?

W samochodzie Mercedes-Benz S 450 d (gen. 223) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2989 ccm i mocy 390 KM (287 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 25,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji