AdBlueMercedes-Benz G 350 d (gen. 463) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz G 350 d (gen. 463) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz G 350 d (gen. 463)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz G 350 d to luksusowy SUV, który charakteryzuje się imponującym wyglądem i doskonałymi osiągami. Napędzany jest silnikiem o pojemności 2925 ccm i mocy 210 KM. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Mercedes-Benz G 350 d spełnia normę Euro 6d-TEMP, co świadczy o jego niskiej emisji zanieczyszczeń. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz G 350 d (gen. 463)?

W samochodzie Mercedes-Benz G 350 d (gen. 463) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2925 ccm i mocy 286 KM (210 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 31,7 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji