AdBlueMercedes-Benz E 250 BlueTEC (gen. 207/212) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz E 250 BlueTEC (gen. 207/212) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 250 BlueTEC (gen. 207/212)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz E 250 BlueTEC to elegancki sedan klasy średniej, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i luksusowym wnętrzem. Wyposażony jest w silnik o pojemności 2143 ccm, generujący moc 150 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Mercedes-Benz E 250 BlueTEC spełnia normę Euro 6, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 250 BlueTEC (gen. 207/212)?

W samochodzie Mercedes-Benz E 250 BlueTEC (gen. 207/212) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 204 KM (150 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 25,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji