AdBlueMercedes-Benz CLA Shooting Brake 180 d (gen. 118) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake 180 d (gen. 118) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz CLA Shooting Brake 180 d (gen. 118)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake 180 d to kompaktowy kombi o eleganckim wyglądzie i sportowym charakterze. Napędzany jest silnikiem o mocy 85 KM i pojemności 1950 ccm. Ten model samochodu wymaga uzupełniania płynu AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Samochód spełnia normę Euro 6d TEMP, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz CLA Shooting Brake 180 d (gen. 118)?

W samochodzie Mercedes-Benz CLA Shooting Brake 180 d (gen. 118) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1950 ccm i mocy 116 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,8 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji